Prelegenci

Dariusz Ambroziak
Koordynator Strategii IT
LuxMed

Od 2016 r. w Grupie LUX MED pełni rolę Koordynatora Strategii IT – rozwija obszar IT Govarnance w zakresie procesów, celów, mierników i strategii IT.

Wojciech Beśka
Dyrektor Architektury IT i Roadmapy Rozwoju
Orange Polska

Od 3 lat dyrektor odpowiedzialny w Orange Polska za obszar Architektury IT, w tym m.in. governance, strategię, wypracowywanie koncepcji nowych rozwiązań czy zarządzanie portfolio aplikacji.

dr Robert Fedorowicz
Szef Zespołu Architektury IT
TVN S.A.

Absolwent fizyki technicznej (Wojskowa Akademia Techniczna 1994), uzyskał tytuł doktora w zakresie mechaniki (2001). Absolwent Informatyki Gospodarczej (SGH 2004). Od ponad 20 lat związany z IT. Obecnie kieruje zespołem kierowników projektów i architektów zorganizowanych w Zespół Architektury IT w TVN S.A.

Bogdan Głuszkowski
Senior Enterprise Architect
Wipro IT Services Poland

Ekspert ds. architektury korporacyjnej z 20+ doświadczeniem w IT. Obecnie Senior Enterprise Architect w Wipro (globalnej firmie świadczącej usługi outsourcingu IT).

Krzysztof Gwardys
Główny Architekt
Promity

Kilkunastoletnie doświadczenie w obszarach architektury korporacyjnej, zmiany organizacyjnej, zarządzania portfelem projektów i rozwoju oprogramowania w wielu dużych organizacjach z sektora finansowego, telekomunikacyjnego, energetycznego i publicznego.

Paweł Idczak
Architekt korporacyjny
Orange Polska

Architekt z zamiłowania. Posiada wieloletnie doświadczenia w IT w obszarze telco. Obecnie w Wydziale Strategii Architektury i Innowacji.

Tomasz Kalinowski
Kierownik Działu Architektury i Standardów Oprogramowania
Generali Polska

Kierownik Działu Architektury i Standardów Oprogramowania w Generali Polska. Swoje doświadczenie zbudował pracując w wielu branżach min. w finansach, logistyce, telekomunikacji, a także w konsultingu.

Michał Owczarek
Architekt biznesowy
ING Luxembourg

Michał pracuje w ING Banku Śląskim od 3,5 roku. Od początku związany z Wydziałem Architektury. W chwili obecnie pracuje w roli Analityka Biznesowego w ING Banku w Luxemburgu.

prof. SGH, dr hab. Andrzej Sobczak
Kierownik Zakładu Zarządzania IT
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Od kilku lat swoje zainteresowania naukowe i eksperckie koncentruje wokół problematyki architektury korporacyjnej oraz strategicznego zarządzania IT. Obecnie skupia się na zastosowaniu tych koncepcji do: zarządzania dużymi programami transformacyjnymi, koordynacji realizacji portfeli projektów oraz wdrażania mechanizmów Data Governance.

Eliza Staniszkis
Chief Architect
Aviva

Architekt z wieloletnim stażem. Od roku 2015 związana z grupą Aviva jako architekt korporacyjny, aktualnie występuje w roli managera zespołu architektury aplikacji biznesowych.

Piotr Szarwas
Head of IT PL
Innogy (d. RWE)

Dyrektor IT Polska odpowiedzialny za zarządzanie usługami IT w Innogy (grupa RWE w Polsce). Dysponuje długoletnim doświadczeniem z zakresu zarządzania, architektury i bezpieczeństwa IT zdobyte w wielu dużych projektach informatycznych.

Marlena Wilk
Kierownik Zespołu Architektów Korporacyjnych
PZU

Od 20 lat kariery zawodowej związana z sektorem ubezpieczeń, 10 lat po stronie biznesowej, 10 lat w IT. Od ponad 2 lat kieruje zespołem Architektów Korporacyjnych co znacznie rozszerzyło pole działania i perspektywę.