Bogdan Głuszkowski

Senior Enterprise Architect
Wipro IT Services Poland
Warszawa
Poinformuj o wystąpieniu:

Ekspert ds. architektury korporacyjnej z 20+ doświadczeniem w IT. Obecnie Senior Enterprise Architect w Wipro (globalnej firmie świadczącej usługi outsourcingu IT). Wcześniej Ekspert ds. Architektury Korporacyjnej w Orange Polska. Jeszcze wcześniej kierownik sekcji, kierownik projektów, architekt rozwiązań i analityk biznesowy w T-Mobile Polska. Wreszcie (choć już dość dawno temu) świetny programista i niezły administrator sieci.
Absolwent Informatyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz abiturient Podyplomowego Studium Efektywnego Zarządzania IT w Przedsiębiorstwie na SGH.
Specjalizuje się w analizie strategii biznesowej, identyfikacji/projektowaniu modelu biznesowego oraz projektowaniu dopasowanych do nich: architektury korporacyjnej, praktyki architektonicznej, strategii IT i nadzoru IT. Rozumie przy tym i potrafi rozwiązać problemy złożoności dot. architektury korporacyjnej.
Architekt Korporacyjny nie tylko z zawodu ale i z pasji. Wierzy, że praktyka architektoniczna będzie jednym z ważnych elementów przewagi konkurencyjnej przyszłych przedsiębiorstw, gdyż w coraz szybciej zmieniającym się świecie paradoksalnie coraz ważniejsze stają się świadomie zbudowane fundamenty oraz umiejętność ich ciągłego i spójnej rozwoju.
Prywatnie: od 20+ lat szczęśliwy mąż Moniki, dumny ojciec dwóch synów - Mikołaja (l.19) i Janka (l.7) - oraz - od kilku tygodni - dumny posiadacz prawa jazdy kat. A :-).